Enfold 3.6 - en to pl_PL translation catalogue (86 entries)

en: Error 404 - page not found
pl_PL: Błąd 404 - strona nie została znaleziona

en: Entries by
pl_PL: Dodano przez

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
pl_PL: Post jest chroniony hasłem. Wpisz hasło aby zobaczyć komentarze.

en: replies
pl_PL: komentarzy

en: Leave a Reply
pl_PL: Odpowiedz

en: Want to join the discussion?
pl_PL: Chcesz wziąć udział w dyskusji?

en: Feel free to contribute!
pl_PL: Śmiało, napisz coś!

en: High quality
pl_PL: Wysoka jakość

en: Medium quality
pl_PL: Średnia jakość

en: Default quality
pl_PL: Domyślna jakość

en: YourLogo
pl_PL: Twoje logo

en: Enter URL
pl_PL: Wprowadź URL

en: Link Target
pl_PL: Docelowy link

en: Hidden
pl_PL: Ukryte

en: Delay
pl_PL: Opóźnienie

en: Rotate
pl_PL: Obróć

en: Width
pl_PL: Szerokość

en: Height
pl_PL: Wysokość

en: Top
pl_PL: Góra

en: Right
pl_PL: Prawo

en: Bottom
pl_PL: Spód

en: Size
pl_PL: Rozmiar

en: Color
pl_PL: Kolor

en: Rounded corners
pl_PL: Zaokrąglone rogi

en: Title
pl_PL: Tytuł

en: Add slider
pl_PL: Dodaj slider

en: Image
pl_PL: Obraz

en: Text
pl_PL: Tekst

en: insert from URL
pl_PL: wstaw z adresu

en: Add Media
pl_PL: Dodaj media

en: Share
pl_PL: Udostępnij

en: enter URL
pl_PL: wprowadź URL

en: Slideshow
pl_PL: Pokaz slajdów

en: Appearance
pl_PL: Wygląd

en: Documentation
pl_PL: Dokumentacja

en: Add new slide
pl_PL: Dodaj nowy slajd

en: Apply
pl_PL: Zastosuj

en: Comments
pl_PL: Komentarzy

en: Title Link?
pl_PL: Tytuł linka

en: Open in new window
pl_PL: Otwórz w nowym oknie

en: Do you want to open the link in a new window
pl_PL: Czy chcesz otworzyć link w nowym oknie?

en: Second
pl_PL: Sekunda

en: Minute
pl_PL: Minuta

en: Size of your numbers in Pixel
pl_PL: Rozmiar w pikselach

en: Seconds
pl_PL: Sekundy

en: Minutes
pl_PL: Minuty

en: Insert Images
pl_PL: Wstaw zdjęcia

en: No, open the images in the browser window
pl_PL: Nie, otwórz zdjęcie w bieżącym oknie

en: No, open the images in a new browser window/tab
pl_PL: Nie, otwórz zdjęcie w nowym oknie / karcie przeglądarki

en: Minimum height
pl_PL: Minimalna wysokość

en: Comment Count
pl_PL: Licznik komentarzy

en: Notification
pl_PL: Powiadomienie

en: Notification (Blue)
pl_PL: Powiadomienie (Niebieski)

en: Warning (Red)
pl_PL: Ostrzeżenie (Czerwony)

en: Description
pl_PL: Opis

en: Comment
pl_PL: Komentarz

en: Use Video
pl_PL: Użyj wideo

en: Share this entry
pl_PL: Udostępnij ten post

en: Delete
pl_PL: Usuń

en: Select
pl_PL: Wybierz

en: Street address
pl_PL: Ulica

en: City
pl_PL: Miasto

en: Country
pl_PL: Kraj

en: Subscribe
pl_PL: Zapisz się

en: Remove Image
pl_PL: Usuń obraz

en: Expand
pl_PL: Rozszerz

en: Delete Element
pl_PL: Usuń element

en: Clone Element
pl_PL: Klonuj element

en: Edit
pl_PL: Edytuj

en: Tags
pl_PL: Tagi

en: Price
pl_PL: Cena

en: Today
pl_PL: Dzisiaj

en: Show
pl_PL: Pokaż

en: Hide
pl_PL: Ukryj

en: Remove
pl_PL: Usuń

en: Page
pl_PL: Strona

en: Related Entries
pl_PL: Powiązane wpisy

en: Pages
pl_PL: Strony

en: Comments Disabled
pl_PL: Komentarze wyłączone

en: in
pl_PL: w

en: Your comment is awaiting moderation.
pl_PL: Twój komentarz oczekuje na zatwierdzenie przez moderatora.

en: Tags:
pl_PL: Tagi:

en: You might also like
pl_PL: Podobne wpisy

en: Blog - Latest News
pl_PL: Blog

en: New Search
pl_PL: Nowe wyszukiwanie

en: The 20 latest Blog Posts
pl_PL: Ostatnie 20 wpisów
